Розніца паміж версіямі "Украінская Грэка-Каталіцкая Царква"

няма тлумачэння праўкі
'''Украінская Грэка-Каталіцкая Царква (УГКЦ)''' — найбольш [[Грэка-Каталіцкая Царква|каталіцкая царква сходного обряду]] в свете, яку цяпер очолюе [[Епіскап]] [[Кам’янець-Подільські]] та [[Верховный Архієпископ]] Кіеўо-Галіцкі, [[Кардінал]] Любомір Гузар. Царква ёсць самакіравной (''Ecclesia sui juris''). Царква прагне до адноўлення первісноі едності Кіеўской Царквы; відстоюе право украінского народу на свою незалежну саборну дзержаву та становлення в ній зрілого громадянского суспільства; реалізуе веліку кількість благодійніх та громадськіх проектів в Україні та поза яё межамі.
 
ГрекоГрэка-католицькакаталіцкая церквацярква формально виникла із проголошенням [[Берестейська унія|Берестейської уніїуніі]] в [[1596]] у [[Берестя|Бересті]], проте першу спробу церковної унії на Руси можна віднести ще до часів [[Данило Галицький|Данила Галицького]], який вимагав об'єднання сил усього християнського світу в умовах опору татаро-монгольській навалі.
 
Ідея унії була зумовлена як і зовнішніми політичними обставинами, так і внутрішньому стремлінню вірних до церковної єдності: православні віруючі на терені [[Річ Посполита|Речі Посполитої]] та [[Угорщина|Угорщини]] зазнавали утисків від представників панівного римо-католицизму як [[схизматик]]и — та були схильні урівняти прихильників грецького обряду перед лицем Ватикану. Правда, далеко не всі православні приєдналися до унії: сталося розділення українських і білоруських віруючих на уніатів (прихильників унії) і православних.
858

правак