Адкрыць галоўнае меню

Біятлон на зімовых Алімпійскіх гульнях 2014 — спрынт (жанчыны)

Спрынтарская гонка на 7,5 км у біятлоне сярод жанчын на зімовых Алімпійскіх гульнях 2014 года прайшла 9 лютага. У спаборніцтвах прыняў удзел 84 спартсменкі з 35 краін. Месцам правядзення гонкі стаў лыжна-біятлонны комплекс Лаура. Спаборніцтвы пачаліся ў 18:30 па мясцовым часе (UTC+4). Алімпійская чэмпіёнка 2010 года славачка Анастасія Кузьміна са Славакіі зноў выйграла золата.

Жаночая спрынтарская гонка па біятлоне
на XXII Зімовых Алімпійскіх гульнях
Biathlon pictogram.svg
Месца правядзенняЛыжна-біятлонны комплекс «Лаура»
Даты9 лютага 2014
Удзельнікаў84 з 35 краін
Прызёры
Залаты медаль  Flag of Slovakia.svg Славакія
Сярэбраны медаль  Flag of Russia.svg Расія
Бронзавы медаль  Flag of Ukraine.svg Украіна
«20102018»
Біятлон на
зімовых Алімпійскіх гульнях 2014
Biathlon pictogram.svg
Спрынт   мужчыны   жанчыны
Гонка пераследу   мужчыны   жанчыны
Індывідуальная гонка   мужчыны   жанчыны
Мас-старт   мужчыны   жанчыны
Эстафета   мужчыны   жанчыны
    змяшаная
Кваліфікацыя

Расіянка Вольга Вілухіна і ўкраінка Віта Семярэнка выйгралі свае першыя алімпійскія медалі.

МедалістыПравіць

СпаборніцтваПравіць

Месца Нумар Спартсмен Прамашкі Час Адставанне
43 1   Яна Геракава (SVK) 3 22:58.0 +1:51.2
66 2   Лор Сулье (AND) 2 23:57.8 +2:51.0
52 3   Вікторыя Падзьяль Эрнандэс (ESP) 1 23:21.5 +2:14.7
74 4   Мун Джы-хі (KOR) 1 24:32.0 +3:25.2
27 5   Ліза Тэрэза Хаўзер (AUT) 0 22:15.6 +1:08.8
11 6   Эві Захенбахер-Штэле (GER) 1 21:40.8 +34.0
60 7   Кацярына Шумілава (RUS) 2 23:38.4 +2:31.6
33 8   Крысціна Палка (POL) 1 22:27.8 +1:21.0
64 9   Галіна Вішнеўская (KAZ) 3 23:52.0 +2:45.2
18 10   Тырыль Экхаф (NOR) 1 21:51.4 +44.6
14 11   Сьюзен Данклі (USA) 1 21:48.3 +41.5
32 12   Зіна Кочэр (CAN) 2 22:25.5 +1:18.7
84 13   Аляксандра Каменшчык (MDA) 5 27:37.0 +6:30.2
5 14   Анаіс Бескон (FRA) 1 21:36.7 +29.9
71 15   Грэтэ Гайм (EST) 2 24:18.2 +3:11.4
29 16   Габрыэла Соўкалава (CZE) 3 22:17.5 +1:10.7
17 17   Надзея Скардзіна (BLR) 0 21:50.9 +44.1
77 18   Жаклін Маран (BRA) 1 25:06.4 +3:59.6
10 19   Тура Бергер (NOR) 1 21:40.6 +33.8
75 20   Аманда Лайтфут (GBR) 3 24:48.9 +3:42.1
63 21   Сун Чаацін (CHN) 1 23:49.5 +2:42.7
9 22   Дар'я Домрачава (BLR) 1 21:38.6 +31.8
42 23   Юлія Джыма (UKR) 3 22:55.5 +1:48.7
50 24   Жытка Ландава (CZE) 2 23:16.9 +2:10.1
39 25   Фуюка Судзукі (JPN) 1 22:47.4 +1:40.6
78 26   Таня Карышык (BIH) 2 25:06.8 +4:00.0
38 27   Мікела Понца (ITA) 0 22:47.0 +1:40.2
76 28   Катарына Інерхофер (AUT) 4 24:49.0 +3:42.2
58 29   Алена Хрусталёва (KAZ) 1 23:33.3 +2:26.5
26 30   Алена Підгрушная (UKR) 1 22:12.8 +1:06.0
36 31   Мары Лаўканен (FIN) 2 22:37.3 +1:30.5
79 32   Жанна Юшканэ (LAT) 6 25:36.5 +4:29.7
1 33   Анастасія Кузьміна (SVK) 0 21:06.8 0.0
22 34   Андрэа Хенкель (GER) 1 22:01.5 +54.7
81 35   Мікі Кабаясі (JPN) 5 25:52.3 +4:45.5
82 36   Люсі Глэнвіль (AUS) 2 26:57.1 +5:50.3
45 37   Ева Пускарчыкава (CZE) 1 23:00.9 +1:54.1
69 38   Кадры Лехтла (EST) 4 24:13.3 +3:06.5
7 39   Вераніка Навакоўская-Жэмняк (POL) 1 21:37.6 +30.8
31 40   Меган Імры (CAN) 1 22:19.5 +1:12.7
8 41   Эліза Гаспарын (SUI) 0 21:38.2 +31.4
35 42   Сюнёва Сулемдаль (NOR) 2 22:32.1 +1:25.3
12 43   Валя Семярэнка (UKR) 1 21:44.9 +38.1
70 44   Эмёке Сеч (HUN) 2 24:15.4 +3:08.6
37 45   Людміла Калінчык (BLR) 2 22:37.8 +1:31.0
4 46   Карын Оберхофер (ITA) 0 21:34.7 +27.9
22 47   Ева Тофалві (ROU) 1 22:01.5 +54.7
61 48   Дзясіслава Стаянава (BUL) 2 23:48.1 +2:41.3
15 49   Тэя Грэгарын (SLO) 1 21:48.9 +42.1
41 50   Францыска Пройс (GER) 2 22:53.1 +1:46.3
30 51   Кайса Мякярайнен (FIN) 2 22:18.4 +1:11.6
55 52   Тан Цзялінь (CHN) 2 23:26.7 +2:19.9
56 53   Мары-Лор Брунэ (FRA) 0 23:27.4 +2:20.6
51 54   Дыяна Расімавічутэ (LTU) 2 23:18.6 +2:11.8
16 55   Вераніка Віткава (CZE) 0 21:50.8 +44.0
2 56   Вольга Вілухіна (RUS) 0 21:26.7 +19.9
53 57   Анеліс Кук (USA) 2 23:23.4 +2:16.6
13 58   Селіна Гаспарын (SUI) 1 21:46.5 +39.7
49 59   Чан Янь (CHN) 0 23:09.4 +2:02.6
20 60   Мары Дарэн-Абер (FRA) 0 21:55.0 +48.2
28 61   Вольга Зайцава (RUS) 1 22:16.6 +1:09.8
3 62   Віта Семярэнка (UKR) 0 21:28.5 +21.7
65 63   Ханна Дрэйсігекер (USA) 4 23:55.0 +2:48.2
6 64   Даратэя Вірэр (ITA) 0 21:37.4 +30.6
34 65   Анастасія Дубарэзава (BLR) 1 22:29.7 +1:22.9
58 66   Дар'я Усанава (KAZ) 1 23:33.3 +2:26.5
40 67   Магдалена Гвіздань (POL) 2 22:51.2 +1:44.4
24 68   Ан Крысцін Флатлан (NOR) 1 22:10.6 +1:03.8
67 69   Дар'я Юрлава (EST) 2 24:01.1 +2:54.3
72 70   Паўліна Фіялкава (SVK) 5 24:27.1 +3:20.3
25 71   Разанна Кроўфард (CAN) 1 22:10.8 +1:04.0
68 72   Юка Накадзіма (JPN) 2 24:12.9 +3:06.1
46 73   Лаура Дальмаер (GER) 2 23:03.2 +1:56.4
44 74   Сара Студэбекер (USA) 1 22:59.5 +1:52.7
80 75   Рына Судзукі (JPN) 5 25:40.6 +4:33.8
83 76   Сун На (CHN) 4 27:01.5 +5:54.7
62 77   Марціна Храпанава (SVK) 2 23:48.3 +2:41.5
59 78   Меган Хайніке (CAN) 3 23:34.5 +2:27.7
48 79   Ёхана Таліхярм (EST) 0 23:09.3 +2:02.5
54 80   Ніколь Ганцье (ITA) 4 23:26.3 +2:19.5
19 81   Яна Раманава (RUS) 0 21:53.4 +46.6
21 82   Моніка Хойніш (POL) 0 21:55.1 +48.3
73 83   Марына Лебядзева (KAZ) 2 24:31.9 +3:25.1
47 84   Анаіс Шэвалье (FRA) 1 23:03.4 +1:56.6

СпасылкіПравіць