В этой Википедии есть соответствующая статья и ссылки на ОРИСС в РуВики здесь не нужны. В белорусской историографии подобного названия нет, как и в русской впрочем. --Максім Л. 12:31, 22 Верасень 2009 (UTC)

Никакой это не ОРИСС. И белорусская википедия подразумевает собой википедию на белорусском языке и не более, поэтому особенностям белорусской историографии тут не место.
ОРИСС чистой воды. Об авторитетных источниках Вы слышали? В белорусском языке нет "Русского Царства", тем более в научном стиле, который в этом частном случае и есть историография. --Максім Л. 12:43, 22 Верасень 2009 (UTC)

Гэта старонка размоў з ананімным удзельнікам, які або не стварыў уліковага запісу, або не карыстаецца ім. Таму для яго/яе ідэнтыфікацыі мы карыстаемся лічбавым IP-адрасам. Такі IP-адрас могуць дзяліць паміж сабою некалькі асоб. Калі вы ананімны ўдзельнік і лічыце, што атрымліваеце паведамленні адрасаваныя не вам, калі ласка, стварыце ўліковы запіс або ўвайдзіце ў сістэму, каб вас болей не блыталі з іншымі ананімнымі ўдзельнікамі.