Чэмпіянат Беларусі па плаванні 2014

Адкрыты чэмпіянат Беларусі па плаванні памяці А. А. Каваленкі 2014 праходзіў 13-17 мая ў БА ЦАР па водных відах спорту ў Брэсце.

МедалістыПравіць

МужчыныПравіць

Дысцыпліна: Золата: Час Срэбра: Час Бронза: Час
Вольны стыль
Мужчыны, 50 м Арцём Мачэкін
  Мінск
22.95 Арсеній Кухараў
  Гомельская вобласць
23,06 Антон Латкін
  Віцебская вобласць
23,11
Мужчыны, 100 м Арсеній Кухараў
  Гомельская вобласць
49.53 Арцём Мачэкін
  Мінск
50.38 Віктар Красочка
  Мінск
50.53
Мужчыны, 200 м Ігар Бокій
  Мінская вобласць
1:49.55 Віктар Красочка
  Мінск
1:51.06 Аляксандр Гулецкі
  Брэсцкая вобласць
1:53.73
Мужчыны, 400 м Ігар Бокій
  Мінская вобласць
3:54.37 Уладзімір Жыгараў
  Мінск
3:58.43 Віктар Красочка
  Мінск
3:59.77
Мужчыны, 800 м Уладзімір Жыгараў
  Мінск
8:19.97 Аляксандр Мышко
  Гродзенская вобласць
8:27.65 Уладзімір Сяргееў
  Брэсцкая вобласць
8:30.49
Мужчыны, 1500 м Уладзімір Жыгараў
  Мінск
15:59.62 Уладзімір Сяргееў
  Брэсцкая вобласць
16:12.27 Андрэй Шаламаеў
  Віцебская вобласць
16:26.40
На спіне
Мужчыны, 50 м Віктар Стасяловіч
  Мінск
25.35 Максім Дзялендзік
  Мінск
26.46 Андрэй Добрыца
  Брэсцкая вобласць
27,04
Мужчыны, 100 м Віктар Стасяловіч
  Мінск
55.43 Андрэй Добрыца
  Брэсцкая вобласць
57.41 Максім Дзялендзік
  Мінск
57.55
Мужчыны, 200 м Андрэй Добрыца
  Брэсцкая вобласць
2:03.20 Мікіта Цмыг
  Магілёўская вобласць
2:03.22 Кірыл Рэгін
  Гродзенская вобласць
2:07.19
Брас
Мужчыны, 50 м Яўген Кавалёў
  Мінская вобласць
28.77 Ілья Шымановіч
  Мінск
28.92 Станіслаў Паздзееў
  Магілёўская вобласць
29,09
Мужчыны, 100 м Ілья Шымановіч
  Мінск
1:03.05 Яўген Кавалёў
  Мінская вобласць
1:04.12 Антон Адаменя
  Гродзенская вобласць
1:04.21
Мужчыны, 200 м Ілья Шымановіч
  Мінск
2:15.37 Павел Капылоў
  Магілёўская вобласць
2:16.44 Антон Адаменя
  Гродзенская вобласць
2:17.32
Батэрфляй
Мужчыны, 50 м Яўген Цуркін
  Гомельская вобласць
23,06 Ягор Додалеў
  Мінск
24,01 Яраслаў Пронін
  Віцебская вобласць
24.72
Мужчыны, 100 м Яўген Цуркін
  Гомельская вобласць
51.87 Ягор Додалеў
  Мінск
54.70 Яраслаў Пронін
  Віцебская вобласць
54.86
Мужчыны, 200 м Яўген Цуркін
  Гомельская вобласць
2:00.52 Аляксандр Гулецкі
  Брэсцкая вобласць
2:07.10 Мікіта Шарапаў
  Гомельская вобласць
2:08.01
Комплекс
Мужчыны, 200 м Ігар Бокій
  Мінская вобласць
2:05.01 Віктар Красочка
  Мінск
2:06.32 Мікіта Шарапаў
  Гомельская вобласць
2:06.38
Мужчыны, 400 м Уладзімір Жыгараў
  Мінск
4:28.06 Мікіта Шарапаў
  Гомельская вобласць
4:33.34 Уладзімір Сяргееў
  Брэсцкая вобласць
4:38.58
Эстафеты
Вольны стыль
Мужчыны 4 × 100 м   Мінск
Віктар Стасяловіч
Ілья Шымановіч
Віктар Красочка
Арцём Мачэкін
3:24.08   Гомельская вобласць
Арсеній Кухараў
Ягор Пятрэнка
Анатоль Сідарэнка
Яўген Цуркін
3:24.49   Віцебская вобласць
Антон Латкін
Андрэй Грукаў
Раман Адамовіч
Яраслаў Пронін
3:27.91
Комплекснае плаванне
Мужчыны 4 × 100 м   Мінск
Віктар Стасяловіч
Ілья Шымановіч
Ягор Додалеў
Арцём Мачэкін
3:42.80   Віцебская вобласць
Віктар Рыжычэнка
Антон Пракопаў
Яраслаў Пронін
Антон Латкін
3:53.39   Брэсцкая вобласць
Андрэй Добрыца
Кірыл Бобашнеў
Ілья Мурын
Максім Бародзіч
3:55.19

ЖанчыныПравіць

Дысцыпліна: Золата: Час Срэбра: Час Бронза: Час
Вольны стыль
Жанчыны, 50 м Юлія Хітрая
  Брэсцкая вобласць
Анастасія Каракоўская
  Мінск
25.46 Ангеліна Куцько
  Гомельская вобласць
27,1
Жанчыны, 100 м Юлія Хітрая
  Брэсцкая вобласць
56.60 Анастасія Каракоўская
  Мінск
57.19 Анастасія Краўчук
  Брэсцкая вобласць
58.29
Жанчыны, 200 м Анастасія Краўчук
  Брэсцкая вобласць
2:06.61 Яна Парахоўская
  Мінск
2:08.20 Аліна Змушко
  Гомельская вобласць
2:09.78
Жанчыны, 400 м Анастасія Краўчук
  Брэсцкая вобласць
4:29.29 Анастасія Гарковіч
  Брэсцкая вобласць
4:32.75 Марыя Пятроўская
  Віцебская вобласць
4:38.88
Жанчыны, 800 м Марыя Максімовіч
  Мінская вобласць
9:27.29 Анастасія Краўчук
  Брэсцкая вобласць
9:28.93 Даніэль Аркарфул
  Мінская вобласць
9:32.13
Жанчыны, 1500 м Марыя Максімовіч
  Мінская вобласць
18:12.83 Надзея Акутко
  Гродзенская вобласць
18:21.91 Валерыя Брадчук
  Гомельская вобласць
18:27.95
На спіне
Жанчыны, 50 м Аляксандра Герасіменя
  Мінск
28,02 Аляксандра Кавалёва
  Брэсцкая вобласць
29.36 Кацярына Афанасьева
  Гомельская вобласць
29.43
Жанчыны, 100 м Аляксандра Кавалёва
  Брэсцкая вобласць
1:02.87 Кацярына Афанасьева
  Гомельская вобласць
1:04.42 Марыя Кіўляк
  Гродзенская вобласць
1:05.58
Жанчыны, 200 м Наталля Васкевіч
  Гродзенская вобласць
2:19.69 Лізавета Юмінава
  Гомельская вобласць
2:23.33 Марыя Кіўляк
  Гродзенская вобласць
2:23.76
Брас
Жанчыны, 50 м Аліна Змушко
  Гомельская вобласць
32.06 Юлія Лемке
  Брэсцкая вобласць
33.00 Маргарыта Адамовіч
  Віцебская вобласць
33.10
Жанчыны, 100 м Аліна Змушко
  Гомельская вобласць
1:11.12 Ксенія Чайка
  Мінская вобласць
1:13.50 Маргарыта Адамовіч
  Віцебская вобласць
1:13.53
Жанчыны, 200 м Аліна Змушко
  Гомельская вобласць
2:39.13 Вікторыя Міхалап
  Мінск
2:39.25 Юлія Лемке
  Брэсцкая вобласць
2:40.15
Батэрфляй
Жанчыны, 50 м Аляксандра Герасіменя
  Мінск
26.37 Аксана Дзямідава
  Мінская вобласць
27.43 Аляксандра Кавалёва
  Брэсцкая вобласць
27.89
Жанчыны, 100 м Аляксандра Герасіменя
  Мінск
59.12 Аксана Дзямідава
  Мінская вобласць
1:00.37 Ангеліна Куцько
  Гомельская вобласць
1:04.10
Жанчыны, 200 м Кацярына Кушнер
  Мінск
2:25.49 Лізавета Саломенная
  Мінская вобласць
2:25.79 Юлія Фомчанка
  Мінская вобласць
2:28.99
Комплекс
Жанчыны, 200 м Аксана Дзямідава
  Мінская вобласць
2:18.77 Анастасія Гарковіч
  Брэсцкая вобласць
2:23.53 Васіліса Зелянкевіч
  Мінск
2:24.99
Жанчыны, 400 м Васіліса Зелянкевіч
  Мінск
5:02.50 Анастасія Гарковіч
  Брэсцкая вобласць
5:07.67 Дар'я Пятрэнка
  Гомельская вобласць
5:09.66
Эстафеты
Вольны стыль
Жанчыны 4 × 100 м   Мінск
Аляксандра Герасіменя
Ганна Васільева
Яна Парахоўская
Анастасія Каракоўская
3:50.41   Брэсцкая вобласць
Анастасія Краўчук
Аляксандра Кавалёва
Марыя Кузава
Юлія Хітрая
3:57.09   Мінская вобласць
Аксана Дзямідава
Лізавета Саломенная
Аліна Стэц
Ірына Міхалёнак
3:57.81
Комплекснае плаванне
Жанчыны 4 × 100 м   Брэсцкая вобласць
Аляксандра Кавалёва
Юлія Лемке
Юлія Хітрая
Анастасія Краўчук
4:19.28   Гомельская вобласць
Кацярына Афанасьева
Аліна Змушко
Ангеліна Куцько
Дар'я Рудэнка
4:20.69   Мінская вобласць
Ганна Максімец
Ксенія Чайка
Аксана Дзямідава
Ірына Міхалёнак
4:24.11

МіксПравіць

Дысцыпліна: Золата: Час Срэбра: Час Бронза: Час
Вольны стыль
Змяшаны 4 × 100 м   Мінск
Віктар Красочка
Анастасія Каракоўская
Яна Парахоўская
Арцём Мачэкін
3:35.89   Гомельская вобласць
Ангеліна Куцько
Ягор Пятрэнка
Аліна Змушко
Арсеній Кухараў
3:41.71   Віцебская вобласць
Антон Латкін
Марыя Пятроўская
Алена Леаненка
Яраслаў Пронін
3:42.30
Комплекснае плаванне
Змяшаны 4 × 100 м   Мінск
Віктар Стасяловіч
Ілья Шымановіч
Аляксандра Герасіменя
Анастасія Каракоўская
3:53.88   Гомельская вобласць
Кацярына Афанасьева
Аліна Змушко
Яўген Цуркін
Арсеній Кухараў
3:57.03   Мінская вобласць
Ігар Бокій
Ксенія Чайка
Аксана Дзямідава
Андрэй Альхавік
4:05.04

СпасылкіПравіць