Удзельнік : Хомелка/Спартсмены-ябацькі/Д
Мікіта Мікалаевіч Дабіжа — хакей з шайбай, спартсмен-інструктар
Таццяна Мікалаеўна Давідовіч — баскетбол, I разрад па баскетболе, Суддзя 1-ай катэгорыі па баскетболе
Святлана Уладзіміраўна Давыдава — вольная барацьба, КМС, прызёр першынства ЦФО Расійскай Федэрацыі па вольнай барацьбе
Аляксандр Мікалаевіч Давыдаў — плаванне, Майстар спорту СССР, 2-хразовы прызёр Першынства СССР, стаж працы ў галіне 27 гадоў
Алена Анатолеўна Дадонава — старшы выкладчык кафедры спартыўнага турызму і тэхналогій у турыстычнай індустрыі УА «БДУФК»
Алег Уладзіміравіч Дадонаў — дацэнт кафедры менэджмента спорту УА «БДУФК»
Яўген Аляксеевіч Дадонаў — хакей з шайбай, Спартсмен-інструктар
Марына Францаўна Даманцэвіч — лёгкая атлетыка, МСМК, ЧЕ — 4 месца, марафон
Валянцін Мікалаевіч Дамарацкі — КМС
Міхаіл Міхайлавіч Дамаросаў — лёгкая атлетыка, МСМК СССР
Яна Віталеўна Дамброўская — шорт-трэк, Майстар спорту, прызёр юнацкага Еўрапейскага фестывалю
Аляксендр Васілевіч Даніленка — гандбол, трэнер
Аляксендр Сяргеевіч Даніленка — інструктар-метадыст
Андрэй Рыгоравіч Даніленка — лёгкая атлетыка, КМС
Ала Аляксандраўна Даніленкава — спецыяліст РЦАП па вяслярных відах спорту
Ксения Анатолеўна Даніловіч — дзюдо, МСМК
Арына Ігараўна Данільчык — бокс, МС, пераможца Чэмпіянату Рэспублікі Беларусь, пераможца Кубка РБ
Аляксандра Уладзіславаўна Данішэўская — водналыжны спорт, МСМК
Ала Уладзіміраўна Данкевіч — плаванне, трэнер-выкладчык МАК ЦАР
Васіль Міхайлавіч Данской — лёгкая атлетыка, КМС, Чэмпіён БССР
Алеся Вячаславаўна Данчанка — спартыўная акрабатыка, МСМК
Анатоль Паўлавіч Данчанка — біятлон, КМС, прызёр Універсіяды СССР
Алеся Алегаўна Данчанкава — лёгкая атлетыка, КМС
Дзмітрый Сяргеевіч Датчук — гандбол, спартсмен
Саслан Тамазіевіч Даураў — грэка-рымская барацьба, МСМК, Срэбны і бронзавы прызёр ЕГ 2015,2019, Бронзавы прызёр ЧЕ 2017
Аляксандр Пранчышкусавіч Даўкшас — I спартыўны разрад
Раміль Шамсадзінавіч Дашдаміраў — дзюдо, Майстар спорту
Сяргей Уладзіміравіч Дашкевіч — біятлон, Майстар спорту, Удзельнік чэмпіянату свету і Еўропы (2007). Удзельнік этапаў Кубка свету (2002—2008). Прызёр чэмпіянатаў свету і Еўропы сярод юніёраў (2001, 2002, 2003)
Вераніка Ігараўна Дзевятоўская — конны спорт, КМС, Пераможца і прызёр першынстваў РБ, рэспубліканскіх спаборніцтваў
Аляксандр Уладзіміравіч Дзегіль — футбол, трэнер
Дзяніс Міхайлавіч Дзегцяроў — плаванне, трэнер-выкладчык
Дзмітрый Сяргеевіч Дзедаў — скачкі на батуце, КМС, удзельнік рэспубліканскіх спаборніцтваў
Аліна Віктараўна Дземасюк — хакей на траве, МСМК, 2 месца ЧРБ
Уладзіслаў Аляксандравіч Дземеш — кулявая стральба, спартсмен-інструктар
Людміла Васільеўна Дземідзенка — спартсмен-аматар
Яўген Аляксандравіч Дземідзенка — спартсмен-аматар
Юрый Дзітрыевіч Дземух — інструктар метадыст
Валянцін Андрэевіч Дземчанка — хакей з шайбай, спартсмен-інструктар ХК Юнацтва-Мінск
Анатоль Фёдаравіч Дземянкоў — лёгкая атлетыка, I спартыўны разрад
Валянцін Іванавіч Дзенісевіч — плаванне, Інструктар-метадыст
Аляксандр Аляксеевіч Дзенісенка — лёгкая атлетыка, КМС па лёгкай атлетыцы, Прызёр першынстваў СССР па лёгкай атлетыцы
Дзмітрый Валер’евіч Дзенісенка — вольная барацьба, Майстар спорту, прызёр Кубка РБ
Леанід Леанідавіч Дзенісенка — дырэктар РЦАП па водных відах спорту
Дзмітрый Валер’евіч Дзенісеня — вольная барацьба, МС, прызёр Кубка РБ
Вячаслаў Уладзіміравіч Дзербан — футбол, Майстар спорту, Уладальнік кубка РБ
Максім Юр’евіч Дзербянёў — плаванне, КМС, прызёр ПРБ
Андрэй Міхайлавіч Дзецюкоў — цяжкая атлетыка, КМС, прызёр АДМ
Карына Мікалаеўна Дзёмінская — стральба з лука, МСМК, 2м Еўрапейскія гульні
Паліна Адамаўна Дзікун — лёгкая атлетыка, I спартыўны разрад
Арцём Ігаравіч Дзіхцярэнка — воднае пола, Майстар спорту, Чэмпіён РБ
Аляксей Анатолевіч Дзьяканаў — плаванне, КМС
Кірыл Сяргеевіч Дзьячэнка — плаванне, Майстар спорту, пераможца ПРБ
Аксана Васілеўна Дзюба — спецыяліст РЦАП па зімовых відах спорту «Раўбічы »
Алег Рыгоравіч Дзюба — воднае пола, Суддзя міжнароднай катэгорыі, Заслужаны трэнер БССР, МС па водным пола
Ігар Міхайлавіч Дзюмін — фехтаванне, майстар спорту СССР па фехтаванні, суддзя нацыянальнай катэгорыі па фехтаванні
Дзмітрый Віктаравіч Дзягель — парусны спорт, трэнер-выкладчык РЦАП па парусным спорце
Максім Дзмітрыевіч Дзягель — парусны спорт, Майстар спорту, прызёр міжнародных спаборніцтваў; 1-е месца ЧРБ у класе «Лазер»
Таццяна Аляксандраўна Дзядзейка — вольная барацьба, Майстар спорту па вольнай барацьбе
Таццяна Аляксандраўна Дзядкова — работнік У «ГАЦАР па прыкладных відах спорту»
Мікалай Мікалаевіч Дзяйкала — футбол, I спартыўны разрад
Андрэй Сяргеевіч Дзямбіцкі — грэка-рымская барацьба, Майстар спорту, Бронзавы прызёр ЧРБ 2020
Аксана Уладзіміраўна Дзямешчык — веславанне, спецыяліст ГЦАР па веславанні
Сяргей Іосіфавіч Дзямідзік — лёгкая атлетыка, КМС, Пераможца і прызёр Першынстваў БССР, РБ па лёгкай атлетыцы, пераможца спаборніцтваў узброеных сіл СССР
Галіна Мікалаеўна Дзямідава — работнік ЦАР
Ягор Сяргеевіч Дзямідка — грэка-рымская барацьба, КМС
Алена Уладзіміраўна Дзямчук — фехтаванне, КМС
Святлана Дзмітрыеўна Дзям’яненка — баскетбол, намеснік дырэктара спартыўнай арганізацыі
Валянцін Аляксандравіч Дзяніс — грэка-рымская барацьба, КМС
Анастасія Сяргееўна Дзянісава — плаванне, КМС, прызёр ПРБ
Вікторыя Аляксандраўна Дзянісава — галоўны спецыяліст аддзіла спорту ўпраўлення спорту і турызму Гомельскага аблвыканкама
Уладзімір Уладзіміравіч Дзянісаў — парусны спорт, КМС, прызёр першынства РБ
Лілія Сяргееўна Дзянішчык — баскетбол, інструктар-метадыст Мастоўскай СДЮШАР
Ігар Уладзіміравіч Дзярагін — вольная барацьба, КМС, чэмпіён СССР па вольнай барацьбе
Ірына Рыгораўна Дзяргай — спецыяліст РЦАП па зімовых відах спорту «Раўбічы»
Раман Іванавіч Дзяркач — футбол, I спартыўны разрад
Аляксандр Юр’евіч Дзярнейка — КМС
Яўген Аляксандравіч Дзяруга — інструктар-метадыст
Сяргей Ігаравіч Дубаенка — футбол, I спартыўны разрад
Іван Іванавіч Дубатоўка — футбол, старшыня клуба
Ларыса Уладзіміраўна Дубатоўка — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ "Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай"
Алена Аляксандраўна Дубіна — веславанне на байдарках і каноэ, КМС
Андрэй Міхайлавіч Дубіна — веславанне на байдарках і каноэ, Майстар спорту, Прызёр міжнародных рэгат. Прызёр Кубка РБ
Жан Дзмітрыевіч Дубіна — футбол, трэнер-выкладчык
Мікалай Рыгоравіч Дубіна — інструктар-метадыст
Людміла Мечыславаўна Дубінская — хакей на траве, майстар спорту Рэспублікі Беларусь
Алена Мікалаеўна Дубіцкая — баскетбол, работнік ДУ "Мастоўская раённая СДЮШАР"
Таццяна Мікалаеўна Дубіцкая — лёгкая атлетыка, КМС
Яўген Уладзіміравіч Дубнель — грэка-рымская барацьба, Трэнер-выкладчык
Юрый Мікалаевіч Дубовік — пажарна-выратавальны спорт, МСМК
Васіль Уладзіміравіч Дубойскі — лёгкая атлетыка, дырэктар Дзяржаўнай спецыялізаванай навучальна-спартыўнай установы «Брэсцкі абласны ЦАР па лёгкай атлетыцы»
Таццяна Аляксандраўна Дубоўская — акадэмічнае веславанне, КМС РБ
Анастасія Андрэеўна Дуброўская — конны спорт, КМС
Алег Валер’евіч Дуброўскі — грэка-рымская барацьба, КМС, Бронзавы прызёр АДМ РБ 2019
Мікіта Уладзіміравіч Дуброўскі — стральба з лука, Майстар спорту, ЧРБ у памяшканні 2020 — 2 (а) месца, ПРБ 2020 — 1 (а) месца, АДМ 2020 — 2 (а) месца
Вольга Уладленаўна Дудава — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ «Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай »
Аляксей Андрэевіч Дудараў — скачкі на батуце Майстар спорту Беларусі, Чэмпіён свету
Глеб Аляксандравіч Дудараў — лёгкая атлетыка, МСМК
Таццяна Іванаўна Дудзінская — хакей з шайбай, спецыяліст ДУ «Лідская ДЮСШ па хакеі з шайбай »
Аляксандра Аляксандраўна Дудзіч — плаванне, КМС
Аляксандр Мікалаевіч Дудкін — грэка-рымская барацьба, I спартыўны разрад, Прызёр Першынстваў РБ па грэка-рымскай барацьбе
Аляксей Леанідавіч Дудкін — лыжныя гонкі, трэнер-выкладчык Магілёўскай абласной СДЮШАР прафсаюзаў «Спартак»
Дзмітрый Сяргеевіч Дудкін — хакей, Інструктар-метадыст, ХК Гомель
Леанід Міхайлавіч Дудкін — лыжныя гонкі, трэнер-выкладчык Магілёўскай абласной СДЮШАР прафсаюзаў «Спартак»
Алег Юр’евіч Дудко — акадэмічнае веславанне, Майстар спорту, прызёр чэмпіянату і Кубка Рэспублікі Беларусь па веславанні акадэмічным
Наталля Мікалаеўна Дудко — веславанне акадэмічнае, МСМК па веславанні акадэмічным, пераможца чэмпіянату Еўропы-2010, бронзавая прызёра чэмпіянату свету-2005 па веславанні акадэмічным
Святлана Анатолеўна Дудко — адзінаборства, работнік РЦАП Стайкі
Анастасія Георгіеўна Дудкова — конны спорт, Майстар спорту, Пераможца і прызёр Кубкаў, першынстваў РБ і міжнародных спаборніцтваў
Хізры Баўдзінавіч Дудуеў — барацьба вольная, Майстар спорту, прызёр Першынства Еўропы
Вікторыя Вітаўтасаўна Думшас — плаванне, КМС, пераможца ДЮСШ Беларусі
Вячаслаў Віктаравіч Дурноў — водналыжны спорт, Заслужаны майстар спорту, Чэмпіён свету
Канстанцін Уладзіміравіч Дурноў — хакей з шайбай, Трэнер ХК Шахцёр Салігорскага раёна
Аляксандр Валер’евіч Дуровіч — спартыўная акрабатыка, трэнер-выкладчык
Сяргей Анатолевіч Духоўнік — лёгкая атлетыка, трэнер-выкладчык
Сяргей Анатолевіч Дурэйка — баскетбол, I спартыўны разрад