Адкрыць галоўнае меню

Другая ліга чэмпіянату Беларусі па футболе 1999

Другая ліга чэмпіянату Беларусі па футболе 1999 — трэці па рангу дывізіён па футболе сярод беларускіх каманд 1999-га года.

Другая ліга чэмпіянату Беларусі па футболе 1999
9-ы чэмпіянат Беларусі па футболе ў другой лізе
Падрабязнасці чэмпіянату
Час правядзення 25 красавіка17 кастрычніка 1999
Колькасць удзельнікаў 25
      Гарады 21
Прызавыя месцы
Gold medal blank.svg Чэмпіён Трактар (Мінск)
Лунінец
Статыстыка чэмпіянату
Згуляна матчаў 288
Бамбардзір(ы) Станіслаў Караткевіч (Мазыр)  (20 мячоў)
← 1998
2000 →

Ліга, як і ў папярэднім сезоне, была падзелена на дзве падгрупы: А і Б. У турніры ўдзельнічалі 25 каманд (13 і 12 у падгрупах А і Б адпаведна). Пераможца кожнай падгрупы атрымоўваў павышэнне ў Першую лігу. У падгрупах А і Б перамаглі адпаведна мінскі «Трактар» і ФК «Лунінец», якія і атрымалі павышэнне.

Турнірная табліцаПравіць

Падгрупа АПравіць

Месца Каманда Г В Н П Галы ± А Заўвагі
1 Трактар (Мінск) 24 16 7 1 41  12 +29 55   Выхад у Першую лігу
2 Змена-БАТЭ (Мінск) 24 16 3 5 54  22 +32 51
3 РВАР (Мінск) 24 13 5 6 40  22 +18 44
4 Азярцы (Глыбокае) 24 12 7 5 49  25 +24 43
5 Лакаматыў (Віцебск) 24 12 7 5 42  23 +19 43
6 Смаргонь 24 11 8 5 35  23 +12 41
7 Забудова (Чысць) 24 11 7 6 25  19 +6 40
8 Верас (Нясвіж) 24 11 4 9 42  35 +7 37
9 Будаўнік (Старыя Дарогі) 24 7 3 14 23  46 −23 24
10 АФВіС-РШВСМ (Мінск) 24 5 4 15 20  44 −24 19
11 Дняпро-2 (Магілёў) 24 4 2 18 20  56 −36 14
12 Бярэзіна (Бабруйск) 24 3 4 17 24  48 −24 13
13 Свіслач-Дах-2 (Асіповічы) 24 2 5 17 14  54 −40 11

Г — гульні, В — перамогі, Н — нічыі, П — паражэнні, Галы — забітыя і прапушчаныя галы, ± — розніца галоў, А — ачкі

Падгрупа БПравіць

Месца Каманда Г В Н П Галы ± А Заўвагі
1 Лунінец 22 20 1 1 79  13 +66 61   Выхад у Першую лігу
2 Мазыр 22 15 3 4 62  27 +35 48
3 Вертыкаль (Калінкавічы) 22 13 4 5 42  26 +16 43
4 Гомель-2 22 13 4 5 48  25 +23 43
5 Пружаны 22 12 2 8 55  37 +18 38
6 Дарыда-Белагра (Стоўбцы) 22 10 1 11 30  38 −8 31
7 Баранавічы 22 7 6 9 29  28 +1 27
8 Нёман-2 (Гродна) 22 7 5 10 26  40 −14 26
9 Кобрын 22 7 2 13 39  58 −19 23
10 Вадаканал (Брэст) 22 6 4 12 25  39 −14 22
11 Палессе (Лунінец) 22 2 2 18 18  65 −47 8
12 Ніва (Жыткавічы) 22 1 4 17 25  82 −57 7

Г — гульні, В — перамогі, Н — нічыі, П — паражэнні, Галы — забітыя і прапушчаныя галы, ± — розніца галоў, А — ачкі

СпасылкіПравіць