Адкрыць галоўнае меню

Кубак Беларусі па футболе 2002/2003

Кубак Беларусі па футболе 2002/2003 — 12-ы розыгрыш Кубка Беларусі. Пераможцам Кубка стаў футбольны клуб «Дынама» з Мінска (трэці раз у гісторыі), які ў фінале перамог мінскі «Лакаматыў» з лікам 2:0.

Кубак Беларусі па футболе 2002/2003
Падрабязнасці чэмпіянату
Час правядзення 7 жніўня 200224 мая 2003
Колькасць удзельнікаў 30
Прызавыя месцы
Gold medal blank.svg Чэмпіён Дынама (Мінск) (3-і раз)
Silver medal blank.svg Другое месца Лакаматыў (Мінск)
Статыстыка чэмпіянату
Згуляна матчаў 31
← 2001/02
2003/04 →

КаляндарПравіць

Раўнд Дата Колькасць матчаў Колькасць клубаў Новыя клубы
1/32 фінала 7 жніўня 2002 5 30 → 25 16
1/16 фінала 18 жніўня 2002 9 25 → 16 14
1/8 фінала 15 верасня 2002 8 16 → 8 няма
Чвэрцьфіналы 22 красавіка 2003 4 8 → 4 няма
Паўфіналы 8 — 16 мая 2003 4 4 → 2 няма
Фінал 24 мая 2003 1 2 → 1 няма

1/32 фіналаПравіць

На гэтай стадыі прынялі ўдзел 16 клубаў:

Астатнія 12 клубаў Другой і Першай ліг па розных прычынах адмовіліся ад удзелу ў Кубку.

Клубы Другой лігі супрацьстаялі клубам Першай лігі. Па жараб'ёўцы 6 клубаў Першай лігі аўтаматычна прайшлі ў наступны раўнд.

Гульні прайшлі 7 жніўня 2002.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матчу.

Дата Гаспадары Лік Госці
7 жніўня 2002 МТЗ-РІПА (Мінск, Д3) 5:0 Ліда (Д2)
7 жніўня 2002 Пінск-900 (Д3) 1:2 Лакаматыў (Мінск, Д2)
7 жніўня 2002 Верас (Нясвіж, Д3) 1:3 Ведрыч-97 (Рэчыца, Д2)
7 жніўня 2002 Баранавічы (Д3) 0:2 Нёман (Масты, Д2)
7 жніўня 2002 Вертыкаль (Калінкавічы, Д3) 5:1 Смаргонь (Д2)
-:+ Тарпеда-Кадзіна (Магілёў, Д2)
-:+ Нафтан (Наваполацк, Д2)
-:+ Дарыда (Мінскі раён, Д2)
-:+ Хімік (Светлагорск, Д2)
-:+ Камунальнік (Слонім, Д2)
-:+ Граніт (Мікашэвічы, Д2)

1/16 фіналаПравіць

На гэтай стадыі прыняў удзел 25 клубаў:

Клубы ніжэйшых ліг супрацьстаялі клубам Вышэйшай лігі. Па жараб'ёўцы 7 клубаў аўтаматычна прайшлі ў наступны раўнд.

Гульні прайшлі 18 жніўня 2002.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матчу.

Дата Гаспадары Лік Госці
18 жніўня 2002 Дарыда (Мінскі раён, Д2) 0:1 (д.ч.) Дынама (Брэст)
18 жніўня 2002 Хімік (Светлагорск, Д2) 1:4 Славія (Мазыр)
18 жніўня 2002 Нафтан (Наваполацк, Д2) 0:4 Шахцёр (Салігорск)
18 жніўня 2002 Камунальнік (Слонім, Д2) 0:0 (4:5 пен.) Лакаматыў-96 (Віцебск)
18 жніўня 2002 Тарпеда-Кадзіна (Магілёў, Д2) 0:3 Белшына (Бабруйск)
18 жніўня 2002 Граніт (Мікашэвічы, Д2) 0:1 Тарпеда (Жодзіна)
18 жніўня 2002 МТЗ-РІПА (Мінск, Д3) 1:3 Нёман (Гродна)
18 жніўня 2002 Ведрыч-97 (Рэчыца, Д2) 0:4 БАТЭ (Барысаў)
18 жніўня 2002 Нёман (Масты, Д2) 0:1 Зорка-ВА-БДУ (Мінск)
-:+ Дняпро-Трансмаш (Магілёў)
-:+ Дынама (Мінск)
-:+ Тарпеда-МАЗ (Мінск)
-:+ Маладзечна-2000
-:+ Гомель
Лакаматыў (Мінск, Д2) +:-
Вертыкаль (Калінкавічы, Д3) +:-

1/8 фіналаПравіць

Гульні прайшлі 15 верасня 2002.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матчу.

Дата Гаспадары Лік Госці
15 верасня 2002 Лакаматыў (Мінск, Д2) 1:0 Славія (Мазыр)
15 верасня 2002 Вертыкаль (Калінкавічы, Д3) 0:2 Гомель
15 верасня 2002 Шахцёр (Салігорск) 0:1 Дынама (Мінск)
15 верасня 2002 БАТЭ (Барысаў) 3:0 Тарпеда-МАЗ (Мінск)
15 верасня 2002 Тарпеда (Жодзіна) 0:2 Дняпро-Трансмаш (Магілёў)
15 верасня 2002 Дынама (Брэст) 2:3 (д.ч.) Белшына (Бабруйск)
15 верасня 2002 Лакаматыў-96 (Віцебск) 5:3 Маладзечна-2000
15 верасня 2002 Зорка-ВА-БДУ (Мінск) 0:0 (2:4 пен.) Нёман (Гродна)

ЧвэрцьфіналыПравіць

Гульні прайшлі 22 красавіка 2003.
Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніку аднаго матчу.

Дата Гаспадары Лік Госці
22 красавіка 2003 Лакаматыў (Мінск) 3:2 (д.ч.) Дняпро-Трансмаш (Магілёў)
22 красавіка 2003 Лакаматыў (Віцебск, Д2) 1:2 Гомель
22 красавіка 2003 Белшына (Бабруйск) 2:1 Нёман (Гродна)
22 красавіка 2003 БАТЭ (Барысаў) 0:1 Дынама (Мінск)

ПаўфіналыПравіць

Згодна з рэгламентам, на дадзенай стадыі пераможца вызначаецца па выніках двух матчаў.

Першыя матчыПравіць

Першыя матчы прайшлі 8 мая 2003.

Дата Гаспадары Лік Госці
8 мая 2003 Лакаматыў (Мінск) 3:0 Белшына (Бабруйск)
8 мая 2003 Гомель 0:0 Дынама (Мінск)

Адказныя матчыПравіць

Адказныя матчы прайшлі 16 мая 2003.

Дата Гаспадары Лік Госці Сума
16 мая 2003 Белшына (Бабруйск) 3:1 Лакаматыў (Мінск) 3:4
16 мая 2003 Дынама (Мінск) 2:0 Гомель 2:0

ФіналПравіць

24 мая 2003 Дынама (Мінск) 2:0 Лакаматыў (Мінск) Стадыён: Дынама,
  Мінск
Гледачоў: 12000
Арбітр: А. Жукаў (Мінск)
М. Цыгалка   53',   58'


Пераможца Кубка Беларусі
2003

Дынама (Мінск)
Трэці кубак

СпасылкіПравіць