Беларусь на летніх Алімпійскіх гульнях 2016

Беларусь на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 года была прадстаўлена прынамсі ў дзевятнаццаці відах спорту. Упершыню ў гісторыі сваіх выступленняў на Алімпійскіх гульнях Беларусь будзе прадстаўлена ў спаборніцтвах па тэквандо[1]. 12 ліпеня 2016 года на цырымоніі праводзін беларускай дэлегацыі на Гульні ў Рыа-дэ-Жанэйра было абвешчана, што сцяганосцам падчас адкрыцця Алімпійскіх гульняў будзе алімпійскі чэмпіён 2012 года стралок Сяргей Мартынаў[2].

Сцяг, які выкарыстоўваўся на Гульнях
Код МАК:BLR
НАК:Нацыянальны алімпійскі камітэт Рэспублікі Беларусь
Алімпійскія гульні ў Рыа-дэ-Жанэйра
Спартсмены 124 у 18 відах спорту
Сцяганосец Васіль Кірыенка (адкрыццё)
Іван Ціхан (закрыццё)
Медалі
Месца: 40
Золата
1
Срэбра
4
Бронза
4
Усяго
9
Удзел у летніх Алімпійскіх гульнях
1996  · 2000  · 2004  · 2008  · 2012  · 2016
Удзел у зімовых Алімпійскіх гульнях
1994  · 1998  · 2002  · 2006  · 2010  · 2014
Гл. таксама
Срэбны прызёр у цяжкай атлетыцы Вадзім Стральцоў (злева) разам з пераможцам Сахрабам Марадзі і бронзавым прызёрам Аўрымасам Дзідзбалісам.
Бронзавы прызёр у вольнай барацьбе Ібрагім Саідаў (другі справа) разам са срэбным прызёрам Камейлам Гасемі, пераможцам Тахам Акгюлем і другім бронзавым прызёрам Гено Патрыяшвілі.

Беларусь прадстаўляюць 123 спартсмены і 57 трэнераў.

Для двухразовай алімпійскай чэмпіёнкі Кацярыны Карстэн Алімпіяда стане сёмай у кар'еры.

Шостай стане Алімпіяда для Уладзіміра Самсонава (тэніс настольны), пятай — для Таццяны Драздоўскай (парусны спорт) і Вікторыі Паўловіч (тэніс настольны) і Вікторыі Чайкі (стральба кулявая).


ПрызёрыПравіць

Медаль Спартсмен Від спорту Разрад Дата
  Золата Уладзіслаў Ганчароў Гімнастыка Мужчынскі (скачкі на батуце) 13 жніўня
  Срэбра Дар'я Навумава Цяжкая атлетыка Жаночы (да 75 кг) 12 жніўня
  Срэбра Вадзім Стральцоў Цяжкая атлетыка Мужчынскі (да 94 кг) 13 жніўня
  Срэбра Марыя Мамашук Барацьба Жаночы (вольная барацьба да 63 кг) 18 жніўня
  Срэбра Іван Ціхан Лёгкая атлетыка Мужчынскі (кіданне молата) 19 жніўня
  Бронза Аляксандра Герасіменя Плаванне Жаночы (вольны стыль, 50 м) 13 жніўня
  Бронза Джавід Гамзатаў Барацьба Мужчынскі (грэка-рымская барацьба да 85 кг) 15 жніўня
  Бронза Маргарыта Махнёва
Надзея Ляпешка
Вольга Худзенка
Марына Літвінчук
Веславанне на байдарках і каноэ Жаночы (байдаркі-чацвёркі, 500м) 20 жніўня
  Бронза Ібрагім Саідаў Барацьба Мужчынскі (вольная барацьба да 125 кг) 20 жніўня

Rowing pictogram.svg Акадэмічнае веславаннеПравіць

Спартсмен Разрад Папярэдні Адборачны Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фіналы
Час Месца Час Месца Час Месца Час Месца Час Месца
Станіслаў Шчарбачэня Мужчынскі (адзіночкі) 7:11.49 2 ЧФ 6:55.19 3 ПФ A/B 7:06.69 2 Ф A 6:48.78 5
Вадзім Лялін
Дзяніс Мігаль
Ігар Пашэвіч
Мікалай Шарлап
Мужчынскі (чацвёркі) 6:02.93 4 А 6:36.50 2 ПФ A/B 6:22.46 4 Ф B 6:00.57 9
Кацярына Карстэн Жаночы (адзіночкі) 8:21.21 2 ЧФ 7:28.03 3 ПФ A/B 7:48.89 5 Ф B 7:25.03 8
Іна Нікуліна
Алена Фурман
Жаночы (двойкі) 7:35.23 5 А 8:07.16 6 Ф C 8:32.54 15
Юлія Бічык
Таццяна Кухта
Жаночы (парныя двойкі) 7:27.22 3 ПФ A/B 6:57.64 5 Ф B 7:40.48 8

Wrestling pictogram.svg БарацьбаПравіць

Вольная барацьбаПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны 1 Суцяшальны 2 Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Асадула Лачынаў Мужчынскі (да 57 кг)   Ансары
Перамога: 4:1
  Хігучы
Параза: 0:4
  Ян
Параза: 1:3
Амаргаджы Магамедаў Мужчынскі (да 86 кг)   Кахідзэ
Перамога: 3:1
  Кокс
Параза: 1:3
Ібрагім Саідаў Мужчынскі (да 125 кг)   Шабанбай
Перамога: 3:0
  Акгюль
Параза: 0:4
  Джаргалсайханы
Перамога: 4:1
  Барыянідзэ
Перамога: 2:2
 
Марыя Мамашук Жаночы (да 63 кг)   Ларыёнава
Перамога: 3:1
  Ёхансан
Перамога: 3:1
  Піражкова
Перамога: 3:1
  Каваі
Параза: 0:3
 
Васіліса Марзалюк Жаночы (да 75 кг)   Вескан
Перамога: 5:0
  Грэй
Перамога: 3:1
  Вайбэ
Параза: 0:3
  Чжан
Параза: 1:3
5

Грэка-рымская барацьбаПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны 1 Суцяшальны 2 Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Саслан Даўраў Мужчынскі (да 59 кг)   Берге
Параза: 0:3
15
Джавід Гамзатаў Мужчынскі (да 85 кг)   Пэн
Перамога: 3:0
  Хрустановіч
Перамога: 4:0
  Белянюк
Параза: 0:3
  Байракоў
Перамога: 3:1
 
Цімафей Дзейнічэнка Мужчынскі (да 98 кг)   Шон
Параза: 1:3
14

Basketball pictogram.svg БаскетболПравіць

  Асноўны артыкул: Баскетбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2016

Жаночы турнірПравіць

  Асноўны артыкул: Баскетбол на летніх Алімпійскіх гульнях 2016 — жанчыны

СкладПравіць

# Паз Спартсмен Дата нараджэння Рост Клуб[ба 1]
4 Ф Марыя Папова 13 ліпеня 1994 189 см   Галатасарай
5 ГА Аляксандра Тарасава 23 чэрвеня 1988 170 см   ТСВ 1880 Васербург
6 ЛФ Кацярына Сныціна 2 верасня 1985 188 см   Хатай БШБ
8 АА Таццяна Ліхтаровіч 29 сакавіка 1988 180 см   Дыёшд'ёр ВТК
9 ГА Вольга Зюзькова 14 чэрвеня 1983 171 см   Цмокі-Мінск
10 Ц Анастасія Верамеенка 10 ліпеня 1987 192 см   Фенербахчэ
11 Ц Алена Леўчанка 30 красавіка 1983 195 см   Якін Догу
12 А Ліндсей Хардынг 12 чэрвеня 1984 173 см   Фінікс Меркуры
13 Ф Таццяна Троіна 30 чэрвеня 1981 188 см   Баскет Гдыня
14 Ф Наталля Трафімава 16 чэрвеня 1979 184 см   БК Гарызонт Мінск
18 ЦФ Марыя Філончык 10 студзеня 1992 189 см   СБК Алімпія Гродна
41 АА Юлія Рыцікава 8 верасня 1986 180 см   БК Гарызонт Мінск
Галоўны трэнер: Анатолій Буяльскі; Памочнік трэнера: Мікалай Бузлякоў
  1. У табліцы падаецца апошні клуб, які спартсмен прадстаўляў да алімпійскага турніру.

Групавы раўндПравіць

Каманда ЗМ В П НА АС РА А М
  Аўстралія 5 5 0 400 345 +55 10 1
  Францыя 5 3 2 344 343 +1 8 2
  Турцыя 5 3 2 324 325 -1 8 3
  Японія 5 3 2 386 378 +8 8 4
  Беларусь 5 1 4 347 361 -14 6 5
  Бразілія 5 0 5 335 384 -49 5 6


6 жніўня 2016
19:45 UTC−3
Справаздача Беларусь   74:77   Японія Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2586
Суддзі:
  Дамір Явор
  Чахінас Бусэта
  Хван Ін-тай
Лік па чвэрцях: 21:26, 19:15, 20:19, 13:17
Леўчанка 15
Верамеенка 10
Хардынг 5
Ачкі
Падборы
Перадачы
Курыхара 20
Ясіда 9
Ясіда 8
7 жніўня 2016
19:45 UTC−3
Справаздача Францыя   73:72   Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2075
Суддзі:
  Фердынанд Паскуаль
  Дуань Чжу
  Ваўган Мэйбэры
Лік па чвэрцях: 14:22, 20:20, 18:11, 21:19
Эпаўпа 16
Мішэль 8
Эпаўпа 6
Ачкі
Падборы
Перадачы
Ліхтаровіч 16
Леўчанка 13
Хардынг 8
9 жніўня 2016
15:30 UTC−3
Справаздача Бразілія   63:65   Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 2075
Суддзі:
  Срэтэн Радавіч
  Наталля Куэла
  Леандра Лезкана
Лік па чвэрцях: 28:16, 12:19, 10:15, 13:15
Дантас 23
Дос Сантас 11
Пінта 4
Ачкі
Падборы
Перадачы
Троіна 18
Леўчанка, Верамеенка 6
Хардынг 6
11 жніўня 2016
12:15 UTC−3
Справаздача Беларусь   71:74   Турцыя Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 1784
Суддзі:
  Карлас Перуга
  Хван Ін-тай
  Карлас Хулія
Лік па чвэрцях: 19:13, 14:20, 21:24, 17:17
Хардынг 17
Леўчанка 10
Верамеенка 7
Ачкі
Падборы
Перадачы
Ілмаз 26
Сандэрс 11
Вардарлі
13 жніўня 2016
12:15 UTC−3
Справаздача Аўстралія   74:66   Беларусь Моладзевая Арэна, Рыа-дэ-Жанейра
Гледачоў: 3081
Суддзі:
  Карэн Ласюк
  Дуань Чжу
  Надэж Заўзоў
Лік па чвэрцях: 22:25, 14:14, 16:20, 22:7
Кэмбэдж 17
Кэмбэдж 9
Лэйві 6
Ачкі
Падборы
Перадачы
Хардынг 16
Леўчанка 7
Ліхтаровіч, Леўчанка 4

Boxing pictogram.svg БоксПравіць

Спартсмен Разрад 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Дзмітрый Асанаў Мужчынскі (да 56 кг)   Гарсія
Перамога: 2:1
  Эрдэнебатын
Параза: 1:2
Павел Кастрамін Мужчынскі (да 69 кг)   Адзі
Параза: 1:2
Міхаіл Даўгалявец Мужчынскі (да 81 кг)   Манфрэдонія
Перамога: 2:1
  Ніязымбетаў
Параза: 0:3

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Веславанне на байдарках і каноэПравіць

СпрынтПравіць

Спартсмен Разрад Папярэдні Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Марына Літвінчук Жаночы (Б-1, 500м) 1:53.966 2 ПФ 1:55.641 1 Ф A 1:54.474 4
Надзея Ляпешка
Марына Літвінчук
Жаночы (Б-2, 500м) 1:44.835 4 ПФ 1:42.285 1 Ф A 1:46.967 6
Маргарыта Махнёва
Надзея Ляпешка
Вольга Худзенка
Марына Літвінчук
Жаночы (Б-4, 500м) 1:30.320 1 Ф A 1:36.908  

ГімнастыкаПравіць

  Спартыўная гімнастыкаПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Андрэй Ліхавіцкі Мужчынскі (асабістае шматборства) Прылада Сума Месца Прылада Сума Месца
ВП Конь Кольцы АС ПБ П ВП Конь Кольцы АС ПБ П
14.200 15.233 13.866 13.966 14.900 14.600 86.765 16 14.300 15.033 13.933 14.033 14.966 14.366 86.631 18
Кайлі Дыксан Жаночы (асабістае шматборства) Прылада Сума Месца Прылада Сума Месца
АС РБ Б ВП АС РБ Б ВП
13.866 12.833 10.333 10.766 47.798 58

  Мастацкая гімнастыкаПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Обруч Мяч Булавы Стужка Сума Месца Обруч Мяч Булавы Стужка Сума Месца
Кацярына Галкіна Асабістае шматборства 17.733 17.733 17.200 17.466 70.132 9 17.966 17.966 17.650 17.350 70.932 6
Меліціна Станюта 18.400 17.650 18.350 18.175 72.575 4 18.200 18.250 16.633 18.050 71.133 5
Ганна Дудзянкова
Марыя Кадобіна
Марыя Кацяк
Валерыя Пішчэліна
Арына Цыцыліна
Групавое шматборства 5 мячоў 3 стужкі 2 абручы Сума Месца 5 мячоў 3 стужкі 2 абручы Сума Месца
17.583 17.850 35.433 3 17.283 18.016 35.299 5

  Скачкі на батуцеПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца
Уладзіслаў Ганчароў Мужчынскі 111.090 2 61.745  
Ганна Гарчонак Жаночы 100.275 6 5.700 8
Таццяна Пятрэня 104.515 1 54.650 5

Judo pictogram.svg ДзюдоПравіць

Спартсмен Разрад 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Дзмітрый Шэршань Мужчынскі (да 66 кг)   Сабіраў
Параза: 000:001
Дар'я Скрыпнік Жаночы (да 52 кг)   Крэ
Параза: 001:011

Athletics pictogram.svg Лёгкая атлетыкаПравіць

Трэкавыя і дарожныя відыПравіць

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Аляксандр Ляховіч Мужчынскі (спартыўная хадзьба, 20км) 1:25:04 43
Дзяніс Сімановіч Не фінішаваў
Іван Троцкі Мужчынскі (спартыўная хадзьба, 50км) Не фінішаваў
Лудзіслаў Прамаў Мужчынскі (марафон) 2:22:48 83
Сцяпан Рагаўцоў 2:20:34 69
Марына Арзамасава Жаночы (бег, 800м) 1:58.44 2 ПФ 1:58.87 4 Ф 1:59.10 7
Юлія Кароль 2:01.09 5
Кацярына Паплаўская Жаночы (бег з бар'ерамі, 100м) 13.45 7
Аліна Талай 12.74 2 ПФ 13.66 8
Кацярына Белановіч Жаночы (бег з бар'ерамі, 400м) 56.55 6
Святлана Кудзеліч Жаночы (бег з перашкодамі, 3000м) 9:32:93 10
Анастасія Пузакова 10:14.08 17
Анастасія Яцэвіч Жаночы (спартыўная хада, 20км) 1:32:53 17
Настасся Іванова Жаночы (марафон) Не фінішавала
Марына Даманцэвіч 2:37:34 45
Вольга Мазуронак 2:24:48 5

Палявыя відыПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Фінал
Вынік Месца Вынік Месца
Канстанцін Барычэўскі Мужчынскі (скачкі ў даўжыню) 7.67 23
Арцём Бандарэнка Мужчынскі (патройныя скачкі) 15.43 37
Максім Несцярэнка 16.52 20
Дзмітрый Платніцкі 16.52 19
Дзмітрый Набокаў Мужчынскі (скачкі ў вышыню) 2.17 43
Андрэй Чурыла 2.22 30
Павел Барэйша Мужчынскі (кіданне молата) 73.33 13
Сяргей Каламоец 74.29 8 74.22 9
Іван Ціхан 76.51 2 77.79  
Вольга Сударава Жаночы (скачкі ў даўжыню) 6.29 26
Ірына Васькоўская Жаночы (патройныя скачкі) 13.35 30
Наталля Вяткіна 13.25 34
Ірына Якалцэвіч Жаночы (скачкі з шастом) 4.15 34
Алена Абрамчук Жаночы (штурханне ядра) 17.78 11 17.37 11
Алена Дубіцкая 17.76 12 18.23 8
Юлія Леанцюк 17.66 17
Таццяна Корж Жаночы (кіданне кап'я) 56.16 26
Таццяна Халадовіч 63.78 5 64.60 5
Ганна Малышчык Жаночы (кіданне молата) 71.12 8 71.90 7
Алена Собалева 67.06 20

Table tennis pictogram.svg Настольны тэнісПравіць

Спартсмен Разрад Папярэдні раўнд 1/32 фіналу 1/24 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Уладзімір Самсонаў Мужчынскі адзіночны   Карлсан
Перамога: 4:2
  Дрынкхал
Перамога: 4:2
  Аўчароў
Перамога: 4:2
  Чжан
Параза: 1:4
  Мізутані
Параза: 1:4
4
Вікторыя Паўловіч Жаночы адзіночны   Эдэм
Перамога: 4:1
  Міхайлава
Перамога: 4:2
  Чэн
Параза: 3:4
Аляксандра Прывалава   Шахсавары
Перамога: 4:3
  Чэнь
Параза: 2:4

Sailing pictogram.svg Парусны спортПравіць

Спартсмен Разрад Гонка Ачкі Месца
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 МГ
Мікіта Цыркун Мужчынскі (RS:X) 23 27 25 16 8 32 16 19 22 24 18 17 215 22
Таццяна Драздоўская Жаночы (Лазер радыял) 22 10 5 13 25 17 26 30 13 6 137 19

Swimming pictogram.svg ПлаваннеПравіць

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Час Месца Час Месца Час Месца
Павел Санковіч Мужчынскі (батэрфляй, 100м) 53.00 28
Віктар Стасяловіч Мужчынскі (на спіне, 100м) 55.68 32
Мікіта Цмыг Мужчынскі (на спіне, 100м) 54.97 29
Мужчынскі (на спіне, 200м) 2:00.96 25
Яўген Цуркін Мужчынскі (вольны стыль, 100м) 49.37 35
Мужчынскі (батэрфляй, 100м) 53.24 30
Аляксандра Герасіменя Жаночы (вольны стыль, 50м) 24.42 3 24.53 8 24.11  
Жаночы (вольны стыль, 100м) 54.25 13 54.34 13
Юлія Хітрая Жаночы (вольны стыль, 50м) 25.18 27

Роварны спортПравіць

  ШашаПравіць

Спартсмен Разрад Час Месца
Васіль Кірыенка Мужчынскі (групавая гонка) Не фінішаваў
Мужчынскі (паасобная гонка) 1:16:05.70 17
Канстанцін Сіўцоў Мужчынскі (групавая гонка) 6:30:05 49
Мужчынскі (паасобная гонка) 1:18:58.75 25
Алена Амялюсік Жаночы (групавая гонка) 3:53:37 13
Жаночы (паасобная гонка) 46:05.73 11

  ТрэкПравіць

Спартсмен Разрад Скрэтч Індывідуальная гонка пераследу Гонка з выбываннем Гіт Круг з ходу Гонка па ачках Сума ачкоў Месца
Месца Ачкі Час Месца Ачкі Месца Ачкі Час Месца Ачкі Час Месца Ачкі Ачкі Месца
Таццяна Шаракова Жаночы (омніум) 1 40 3:37.204 10 22 7 28 37.007 17 8 14.564 13 16 50 4 164 9

Synchronized swimming pictogram.svg Сінхроннае плаваннеПравіць

Спартсмен Разрад Тэхнічная праграма Адвольная праграма (папярэднія) Адвольная праграма (фінал)
Ачкі Месца Ачкі Увогуле (тэхн.+адв.) Месца Ачкі Увогуле (тэхн.+адв.) Месца
Вераніка Есіповіч
Ірына Ліманоўская
Дуэты 78.9913 21 79.0000 157.9913 21

Diving pictogram.svg Скачкі ў вадуПравіць

Спартсмен Разрад Папярэднія Паўфіналы Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца Ачкі Месца
Вадзім Каптур Мужчынскі (вышка, 10м) 353.85 24
Яўген Каралёў 347.80 26

Shooting pictogram.svg Стралковы спортПравіць

Спартсмен Разрад Кваліфікацыя Паўфіналы Фінал
Ачкі Месца Ачкі Месца Ачкі Месца
Віталь Бубновіч Мужчынскі (пнеўматычная вінтоўка, 10м) 622.9 17
Мужчынскі (вінтоўка лежачы, 50м) 626.2 4 144.2 5
Ілья Чаргейка Мужчынскі (пнеўматычная вінтоўка, 10м) 625.5 8 121.6 6
Мужчынскі (вінтоўка з трох становішчаў, 50м) 1166 31
Юрый Шчарбацэвіч Мужчынскі (вінтоўка лежачы, 50м) 622.1 18
Мужчынскі (вінтоўка з трох становішчаў, 50м) 1170 18
Вікторыя Чайка Жаночы (пнеўматычны пісталет, 10м) 380 16
Жаночы (пісталет, 25м) 575 24

Archery pictogram.svg Стральба з лукаПравіць

Спартсмен Разрад Рэйтынгавы раўнд 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Вынік Пасеў Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Антон Прылепаў Мужчынскі адзіночны 643 52   Сота
Параза: 5 (27):5 (29)

Modern pentathlon pictogram.svg Сучаснае пяціборстваПравіць

Спартсмен Разрад Фехтаванне
(шпага)
Плаванне
(200м свабодным стылем)
Конны спорт
(канкур)
Камб.:стральба/бег
(10м з пісталета/3200м)
Сума ачкоў Месца
Перамогі Месца Ачкі Час Месца Ачкі Вынік Месца Ачкі Час Месца Ачкі
Анастасія Пракапенка Жаночы 10 34 162 2:25.69 35 263 76.28 17 289 12:22.98 4 558 1272 22

Taekwondo pictogram.svg ТэквандоПравіць

Спартсмен Разрад 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Суцяшальны Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Арман-Маршал Сіла Мужчынскі (звыш 80 кг)   Дон-мін
Параза: Дыскваліфікацыя

Tennis pictogram.svg ТэнісПравіць

Спартсмен Разрад 1/32 фіналу 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Аляксандр Буры
Макс Мірны
Мужчынскі парны   Марах / Пея
Параза: 6:7, 5:7

Fencing pictogram.svg ФехтаваннеПравіць

Спартсмен Разрад 1/16 фіналу 1/8 фіналу Чвэрцьфіналы Паўфіналы Фінал / БМ
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Апанент
Вынік
Месца
Аляксандр Буйкевіч Мужчынскі (адзіночная шабля)   Паласіфакіс
Перамога: 15:6
  Сіладзьі
Параза: 12:15

Weightlifting pictogram.svg Цяжкая атлетыкаПравіць

Спартсмен Разрад Рывок Штуршок Увогуле Месца
Вынік Месца Вынік Месца
Пётр Асаёнак Мужчынскі (да 85 кг) 170 6 207 6 377 6
Павел Хадасевіч 170 6 195 9 365 7
Аляксандр Бярсанаў Мужчынскі (да 94 кг) 173 7 208 8 381 8
Вадзім Стральцоў 175 4 220 2 395  
Анастасія Міхаленка Жаночы (да 69 кг) 103
Дар'я Пачабут 105 8 132 7 237 7
Дар'я Навумава Жаночы (да 75 кг) 116 2 142 2 258  

КрыніцыПравіць

  1. Беларусь упершыню будзе прадстаўлена на Алімпіядзе ў тэквандо (руск.) . naviny.by (18 студзеня 2015). Праверана 24 студзеня 2016.
  2. Абраны капітан і сцяганосец беларускай алімпійскай каманды (руск.) . Нацыянальны алімпійскі камітэт Рэспублікі Беларусь (12 ліпеня 2016). Праверана 13 ліпеня 2016.

СпасылкіПравіць